12 Eylül 2012 Çarşamba

ameliyata girerken okunacak dua:

Önce Âyete’l-Kürsî okunur, sonra (Felâk ve Nâs) sûreleri okunur. Bunlardan sonra da şu âyet okunur:

إِنَّ رَبَّكُمُ اللَّهُ الَّذِي خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ فِي سِتَّةِ أَيَّامٍ ثُمَّ اسْتَوَىٰ عَلَى الْعَرْشِ يُغْشِي اللَّيْلَ النَّهَارَ يَطْلُبُهُ حَثِيثًا وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ وَالنُّجُومَ مُسَخَّرَاتٍ بِأَمْرِهِ ۗ أَلَا لَهُ الْخَلْقُ وَالْأَمْرُ ۗ تَبَارَكَ اللَّهُ رَبُّ الْعَالَمِينَ


İnne rabbekumullâhullezî halakas semâvâti vel arda fî sitteti eyyâmin summestevâ alel arşı, yugşîl leylen nehâre yatlubuhu hasîsen veş şemse vel kamere ven nucûme musahharâtin bi emrih(emrihi), e lâ lehul halku vel emr(emru), tebârekallâhu rabbulâlemîn(âlemîne).


A'RAF 7/54. Rabbiniz, gökleri ve yeri altı günde yaratan ve sonra arşa hükmeden, gündüzü durmadan kovalayan gece ile bürüyen; güneşi, ayı, yıldızları, hepsini buyruğuna baş eğdirerek var eden Allah'tır. Bilin ki yaratma da emir de O'nun hakkıdır. Alemlerin Rabbi olan Allah Yüce'dir.


7 yorum:

 1. Başta ben ve bütün ameliyata girecek hastaların ALLAH yardımcımız olsun,çok bir dua inşaallah öğrenip okumalıyız,her şey onun emrinde,herşey onun dileği doğrultusundadır

  YanıtlaSil
 2. babam ameliyat olcak cuman günü onu kaybetmekten çok korkuyorum bunu okuyacağım.inşallah ALLAH yüzümğze güler babam bizimle kalır.

  YanıtlaSil
 3. Allah yardimcin olsun $ifa versin insallah.
  Allah bütün kardeslerimize yardimci olsun dualarini kabul etsin insallah

  YanıtlaSil
 4. Anam ameliyat oluyor allah rizasi icin icinden gelrn dua etsin allah razi olsun

  YanıtlaSil
 5. Bende ameliyat oluyorum ama bana dua edin nolur

  YanıtlaSil